Dzielnicowy wkręcił dzieci w bezpieczeństwo podczas półkolonii w Łubowicach

Policja

Raciborski dzielnicowy realizuje program prewencyjny „Kręci nas Bezpieczeństwo”. Dlatego kilka dni temu odwiedził uczestników letniego wypoczynku w Łubowicach. 

Wiele dzieci i młodzieży korzysta ze zbiorowych form wypoczynku, takich jak obozy i kolonie oraz półkolonie. Raciborscy dzielnicowi regularnie odwiedzają najmłodszych, którzy swoje wakacje spędzają poprzez uczestnictwo w tego typu zgrupowaniach. W ramach projektu objętego patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji mundurowi cyklicznie przeprowadzają pogadanki, podczas których poruszają tematykę bezpiecznego spędzania czasu w okresie wakacji. Szczególną uwagę poświęcają oni bezpiecznemu zachowaniu nad wodą, jak i podstawowym przepisom w zakresie ruchu drogowego.

- reklama -

Podczas spotkań dużym zainteresowaniem cieszy się też policyjny radiowóz. Dzieci pod czujnym okiem stróżów prawa mogą zobaczyć sprzęt wykorzystywany w służbie. Tak samo, jak podczas wcześniejszych spotkań, tak i podczas tej prelekcji policjant omówił zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Nie zabrakło także informacji związanych z konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi dotyczącymi narkotyków i dopalaczy. Wszystko w ramach kampanii ,,Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda ciebie na takie patoklimaty”. Spotkania są cykliczne i na stałe wpisały się w kalendarz raciborskich mundurowych.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj