Drugi tydzień Kosmicznego Lata w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Kosmiczne Lato

Zakończył się kolejny tydzień kosmicznych zajęć dla dzieci w bibliotece. Tym razem młodzi naukowcy poznawali planetę Mars oraz dowiedzieli się jak kosmos postrzegali starożytni.

We wtorek 13 lipca młodzi kosmonauci badali czerwoną planetę oraz tworzyli i poznawali fantastyczne historie związane z Marsem i jego wyobrażonymi mieszkańcami. Oprócz ciekawego wykładu i kreatywnych zajęć plastycznych, dużą część czasu dzieci spędziły na świeżym powietrzu gdzie przy pięknej pogodzie uczestniczyły w grach i zabawach logicznych.

- reklama -

Kolejne zajęcia 15 lipca przebiegały pod hasłem „Kiedy ziemia była płaska”. Uczestnicy prześledzili dawne wyobrażenia o naszej planecie i kosmosie od starożytności aż do współczesności. Następnie poznali koncepcję 4 żywiołów, którą samodzielnie wyrażali podczas zajęć plastycznych oraz animacji ruchowych.

Zajęcia Kosmicznego Lata z Biblioteką potrwają do 26 sierpnia. W każdy wtorek i czwartek, w godzinach od 11.00 do 14.00 biblioteka zamienia się w mini centrum studiów kosmicznych. Każde zajęcia mają inny, ekscytujący temat związany z wiedzą o kosmosie. Dodatkowo dla uczestników zaplanowano wycieczki edukacyjne. Wszystkie informacje oraz bieżące relacje z zajęć znaleźć można na stronie biblioteki – zobacz tutaj.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj