Warsztaty Zdrowia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Warsztaty

Warsztaty Treningu Mentalnego, Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz Slowlife dla początkujących to tematy kolejnych zajęć z cyklu Warsztaty Zdrowia, które zostały zrealizowane przez raciborską bibliotekę w ramach projektu „Biblioteka bez barier”.

Po długim czasie ograniczeń związanych z pandemią jako pierwsze odbyły się Warsztaty Treningu Mentalnego, których mottem było: Uwierzyć w siebie! Ponieważ na każdym etapie życia mamy do czynienia z szeregiem wyzwań i trudności, uczestnicy warsztatów starali się je przezwyciężyć pod okiem trenera mentalnego. Ciekawym narzędziem, które zostało przećwiczone jest „myśl pozytywnie” czyli radzenie sobie z negatywnymi zdarzeniami i myślami poprzez szukanie korzyści we wszystkim co nas otacza. Z warsztatów uczestnicy wyszli m.in. z umiejętnością dostrzegania szklanki w połowie pełnej, a nie w połowie pustej.
Następne warsztaty przeprowadzone dla uczestników projektu przebiegły pod hasłem „Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych”. Wiedza o tym czego unikać, a co wprowadzić do swojej diety oraz na co zwrócić uwagę przy planowaniu posiłków jest niezwykle ważna dla ogólnego stanu zdrowia. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się między innymi jakie znaczenie ma regularność posiłków, dieta bogata w antyoksydanty, wyeliminowanie żywności wysoko przetworzonej, ale również aktywność fizyczna, sen i odpoczynek, kontrola nad stresem i wiele innych czynników, które składają się na zdrowe odżywianie.

- reklama -

Z kolei w trakcie warsztatów zatytułowanych „SlowLife dla początkujących” uczestnicy poznawali najważniejsze zasady filozofii życia w rytmie slow! SlowLife dosłownie oznacza „powolne życie” jednak jego ideą jest myślenie o życiu według jasno określonych zasad, takich jak np.: wyznacz sobie cele, zadbaj o relacje z najbliższymi, dbaj o siebie, wprowadź porządek w swojej kuchni, szafie i kosmetyczce, kontroluj przypływające do ciebie informacje. Pracując w grupach uczestnicy wspólnie zastanawiali się czy wszystkie rzeczy, nad którymi codziennie się pochylają są naprawdę ważne i warte ich cennej energii? Dzięki wskazówkom trenera okazało się, że nie do końca, a właściwe podejście do życia oznacza zdefiniowanie tego, co jest naprawdę jest ważne.

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

/MiPBP oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj