Powiatowe EURO w piłce nożnej rozstrzygnięte [ZDJĘCIA]

powiatowe euro biblioteka
Powiatowe EURO w piłce nożnej rozstrzygnięte

Do rywalizacji przystąpiło sześć dziecięcych drużyn. Pierwsze miejsce i złoto zdobyła drużyna nr 2 – Racibórz.

„Wakacje w powiecie” dla dzieci i młodzieży organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu przebiegają twórczo, turystycznie i sportowo. W środę zakończono powiatowe EURO w piłce nożnej. Zawody odbyły się w dniach 19 lipca i 21 lipca 2021 roku na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

- reklama -

Turniej rozpoczął się od uroczystej ceremonii otwarcia. Zawodnicy zostali oficjalnie powitani przez dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Małgorzatę Szczygielską i Starostę Raciborskiego Grzegorza Swobodę, którzy oddał pierwszy gwizdek, po którym zawodnicy wybiegli na boisko.

Do rywalizacji przystąpiło sześć dziecięcych drużyn: nr 1 – Racibórz, nr 2 – Racibórz, nr 3 – LKS Tworków, nr 4 – LKS Tworków, nr 5 – KS Kornowac, nr 6 – Akademia Piłkarska Champions, odział Racibórz. Drużyny 1 i 2 to zespoły niezrzeszone w klubach, które spontanicznie zorganizowały się w odpowiedzi na planowane powiatowe EURO na Orliku.

Były to rozgrywki obfitujące w wielkie emocje, mnóstwo pięknych goli i wspaniałych interwencji bramkarskich. Kibice, jak i organizatorzy gromko dopingowali zawodników, z niecierpliwością czekając na wyniki. Pierwsze miejsce i złoto zdobyła drużyna nr 2 – Racibórz, druga była drużyna nr 3 – LKS Tworków, trzecią lokatę wywalczyła drużyna nr 6 – Akademia Piłkarska Champions, oddział Racibórz. Czwarta była drużyna nr 1 – Racibórz, piąta drużyna nr 4 – LKS Tworków, szósta – drużyna nr 5 – KS Kornowac.

Ceremonii dekoracji Powiatowego EURO dokonali wspólnie dyrektor MiPBP w Raciborzu i starosta raciborski. Zawodnicy trzech pierwszych drużyn otrzymali odpowiednie do zajętego miejsca medale, a dodatkowo drużyna dostała piłkę. Poza tym wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominek w postaci książki oraz słodycze.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu turnieju w tym opiece medycznej, koordynatorowi na Orliku i sędziom.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj