Konkurs „Zielono mi” w Raciborzu: Komisja ocenia ogrody i balkony

zielono mi raciborz
Inicjatywa ta skierowana jest do mieszkańców Raciborza, a jej cel to m.in. promowanie dbałości o własną zieloną przestrzeń.

Na konkurs nadeszły 24 zgłoszenia w kategoriach: najpiękniejszy balkon/loggia/taras, najpiękniejsze okno, ogród przydomowy, ogród w miejscu pracy, ogród przy budynkach wielorodzinnych.

W tym tygodniu komisja konkursu „Zielono mi” organizowanego przez prezydenta miasta Racibórz odwiedziła zgłoszone przez uczestników balkony, ogrody i zrewitalizowane tereny. W sumie nadeszły 24 zgłoszenia w kategoriach: najpiękniejszy balkon/loggia/taras, najpiękniejsze okno, ogród przydomowy, ogród w miejscu pracy, ogród przy budynkach wielorodzinnych. W przyszłym tygodniu zapozna się z kolejnymi zgłoszeniami.

- reklama -

Konkurs ma na celu zachęcenie mieszkańców Raciborza do zwiększenia ilości zieleni w swoim miejscu zamieszkania i pracy. Jak podkreśla magistrat, ozdabianie swoich ogrodów, okien i balkonów roślinami nie tylko podnosi ich walor estetyczny, ale także jest przyjazne środowisku, a szczególnie owadom zapylającym. Podczas zapoznawania się z miejscami zgłoszonymi w konkursie komisja niejednokrotnie przekonała się o kreatywności i ogrodniczym zacięciu wielu mieszkańców miasta.

W skład komisji konkursowej wchodzą przedstawiciele Urzędu Miasta, Arboretum Bramy Morawskiej, partnera konkursu – firmy Prosat i stowarzyszenia Zielono mi. Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się podczas Dni Raciborza – 20 sierpnia na raciborskim rynku.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here