Koła Gospodyń Wiejskich będą promować szczepienia przeciw COVID-19

koronawirus szczepienia
Fot. freepik.com

Placówka, która będzie miała poziom wyszczepienia ok. 80%, na koniec roku może liczyć na nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Ponadto w ramach promocji szczepień Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski o dofinansowanie organizowanych w tym celu wydarzeń.

Lekarze rodzinni będą otrzymywać gratyfikacje za zachęcenie swoich pacjentów do szczepień – szczególnie tych powyżej 55. roku życia. – Placówka, która będzie miała poziom wyszczepienia ok. 80% i ma pod opieką dwa tysiące pacjentów w odpowiednim wieku, na koniec roku może liczyć na nagrodę w wysokości 10 tys. zł – poinformował Filip Nowak, p.o. szefa NFZ. Jak dodał, chodzi o to, by dotrzeć do pacjentów i przekonać ich do szczepień.

- reklama -

Lekarze rodzinni mają dzwonić do swoich niezaszczepionych pacjentów i odpowiadać na ich wątpliwości. – Tymczasem my to już zrobiliśmy. I to nie zadziałało – komentuje wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie Wojciech Pacholicki. – Możemy zadzwonić po raz piąty do tego samego pacjenta, tylko że efekt tego będzie niewielki i zrobimy to kosztem czegoś innego, bo jeszcze musimy ludzi leczyć w tak zwanym międzyczasie – tłumaczy.

Ponadto w ramach promocji szczepień od piątku wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski o dofinansowanie organizowanych w tym celu wydarzeń. Poinformował o tym szef KPRM Michał Dworczyk na konferencji prasowej. Koła mogą na ten cel otrzymać 8 tys. zł. Wnioski o takie dofinansowanie należy składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dworczyk podkreślił, że formuła tych wydarzeń jest otwarta – mogą one trwać od kilku godzin do kilku dni. Dla kół z najlepszymi wynikami w promocji szczepień przewidziano nagrody. Zwycięskie koło otrzyma 100 tys. zł, za drugie i trzecie miejsce będzie to 50 tys. zł. Nagrody przewidziano nawet dla 1000 KGW.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here