Akademiki Uniwersytetu Śląskiego tylko dla zaszczepionych

Uniwersytet Śląski
Fot. FB/Uniwersytet Śląski

Decyzją rektora Ryszarda Koziołka w akademikach Uniwersytetu Śląskiego będą mogły zameldować się wyłącznie osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

Prof. dr hab. Ryszard Koziołek ma nadzieję, że od 1 października uda się  rozpocząć zajęcia w murach uniwersytetu, a sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się na tyle, aby te plany pokrzyżować.

- reklama -

Rektor skierował do studentów list, w którym zachęcił do szczepień przeciwko Covid-19. – Apeluję do wszystkich Państwa, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie – napisał rektor Ryszard Koziołek. Zaznaczył, że uczelnia nie uzależnia prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, pozostawiając to, jak napisał rektor, „odpowiedzialnej wolności i rozumnej trosce o siebie i innych”. Wyjątkiem będzie jednak zameldowanie się w akademiku. – W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji – napisał prof. dr hab. Ryszard Koziołek. W liście przekazano również, że uniwersytet, w czasie największego natężenia kwaterunkowego, zorganizuje w kampusach punkty szczepień.

Czy popieracie takie rozwiązanie? Zachęcamy do dyskusji na naszym Facebook-u.

https://www.facebook.com/raciborzcompl/posts/4460121620675051

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj