Dzielnicowi i ratownicy WOPR patrolują akweny w powiecie raciborskim

policja wopr raciborz
Dzielnicowi i ratownicy WOPR patrolują akweny w powiecie raciborskim

Raciborscy dzielnicowi, jak każdego roku podczas wakacji, wspólnie z ratownikami WOPR kontrolowali zbiorniki wodne i baseny na terenie powiatu raciborskiego, które niejednokrotnie są ulubionym miejscem zabaw i wypoczynku letniego dzieci, ale również sposobem amatorskiego połowu ryb.

W trosce o życie i zdrowie dzieci, młodzieży, jak również osób dorosłych w poniedziałkowe przedpołudnie raciborska dzielnicowa wspólnie z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili kontrolę akwenów na terenie powiatu raciborskiego. – Powodem jest fakt, że dzieci i młodzież latem dużo czasu spędzają nad wodą, a niestety zdarza się, że wybierając zabawę na świeżym powietrzu, wchodzą do wody wbrew zakazom umieszczonym na znakach i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Szczególnie teraz w okresie wakacji, kiedy temperatura na dworze skłania do kąpieli w wodzie. Dlatego raciborscy dzielnicowi wspierani przez ratowników WOPR w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych i wszystkich mieszkańców, regularnie patrolują teren wokół zbiorników wodnych i basenów na terenie całego powiatu raciborskiego, sprawdzając, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych czy też młodzież – tłumaczy raciborska policja.

- reklama -

Okazuje się, że oprócz dzieci, z uroków ciepłej aury i wody chętnie korzystają także wędkarze. Mundurowi sprawdzają warunki, w jakich łowią ryby, przypominając o zakazie kąpieli w miejscach zabronionych oraz o zachowaniu środków ostrożności podczas pobytu nad wodą.

Wspólne patrole raciborskich dzielnicowych oraz ratowników WOPR będą powtarzane podczas wakacji.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here