Wakacyjne zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Wakacyjne zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami w raciborskiej bibliotece

W ubiegłym tygodniu odbyły się m.in. warsztaty teatralne i sztuki cyrkowej, a także plenerowe spacery z psem trenerem, sesje zooterapii, muzykoterapii i relaksacji grupowej.

Trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki – w raciborskiej bibliotece odbywają się zajęcia „Lata z biblioteką” dla osób z niepełnosprawnościami. W ubiegłym tygodniu dla uczestników przeprowadzono cykl kolejnych zajęć z animatorami i terapeutami zajęciowymi adresowanych specjalnie do osób niepełnosprawnych.

- reklama -

Każdego dnia zajęcia w bibliotece podzielone są na część integracyjną, zajęcia ruchowe oraz terapeutyczne, a niektóre z nich odbywają się w plenerze oraz wyjazdowo. Podczas zajęć w bibliotece uczestnicy regularnie wykonują różne prace plastyczne m.in. kolaże z wycinanek, wyklejanki z plasteliny, kolorowanki czy malowanie na folii strech. Ważnym dopełnieniem zajęć plastycznych były przeprowadzone warsztaty sensoryczne. Odbyły się również warsztaty teatralne i sztuki cyrkowej, podczas których uczestnicy zapoznali się z pojęciami scenicznymi, odgrywali krótkie scenki w przebraniach oraz bawili się w lustro i kalambury. Zajęcia animacyjne i terapeutyczne uzupełnione były przez dogoterapię – plenerowe spacery z psem trenerem, sesje zooterapii, muzykoterapii i relaksacji grupowej.

W ubiegłym tygodniu uczestnicy odbyli również wyjazdowe zajęcia na kortach tenisowych OSIR-u, które obejmowały m.in. naukę gry w badmintona i tenisa, zabawy z balonami z wodą, przeciąganie liny, rzuty do celu oraz inne ćwiczenia sprawnościowe połączone z rywalizacją sportową.

W kolejnym tygodniu dla uczestników zaplanowana jest wycieczka do stadniny koni podczas której odbędą się sesje hipoterapii. Zajęcia „Lata z biblioteką” dla osób z niepełnosprawnościami potrwają do 9 sierpnia 2021 r.

Projekt „Biblioteka bez barier” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here