Kosmiczni przyjaciele. Półmetek Kosmicznego Lata z Biblioteką [ZDJĘCIA]

kosmiczni przyjaciele
Kosmiczni przyjaciele. Półmetek Kosmicznego Lata z Biblioteką

Zainspirowane pomysłowością Galileusza dzieci konstruowały na zajęciach teleskopy oraz projektowały wynalazki – wśród prototypów pojawiły się ‘latające buty’ i ‘robot sprzątająco-piorący’.

Obserwacja gwiazd przez własnoręcznie skonstruowany teleskop, szalone wynalazki i sprzątanie kosmosu – zakończył się kolejny tydzień Kosmicznego Lata z Biblioteką. – Powoli zbliżamy się do półmetka wakacji, ale kosmiczna przygoda nie zwalnia tempa, mknąc z prędkością światła – zapowiada raciborska biblioteka.

- reklama -

27 lipca uczestnicy Kosmicznego Lata poznali „ojca nauki”, Galileusza – włoskiego uczonego i inżyniera-wynalazcę. Wkład Galileusza w rozwój nowożytnej nauki jest nie do przecenienia, m.in. jako pierwszy spojrzał w niebo za pomocą teleskopu, wprowadzając do urządzenia własne modyfikacje. Zainspirowane jego pomysłowością dzieci konstruowały na zajęciach teleskopy oraz projektowały wynalazki – wśród prototypów pojawiły się ‘latające buty’ i ‘robot sprzątająco-piorący’.

Po Galileuszu przyszedł czas na zupełnie inną parę kosmicznych bohaterów. 29 lipca dzieci spotkały E.T.-ego, kosmitę z kultowego filmu Stevena Spielberga oraz sympatycznego robota Wall.e-ego, z nie mniej kultowej animacji Pixara. Po prezentacji multimedialnej, która przybliżyła dwójkę bohaterów, nadszedł czas na część warsztatową. Było ekologicznie – „Sadzonki Wall.e-ego” (sadzenie nasionek w wytłaczankach po jajkach), logicznie – rozwiązywanie labiryntów „E.T. chce do domu” oraz artystycznie w „Kocham kino” – odtwarzanie kultowych scen filmowych z pomocą rekwizytów.

Kosmiczne Lato z Biblioteką jest współfinansowane przez Prezydenta Miasta Racibórz w ramach „Lata w mieście 2021 r.”

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj