PTTK Racibórz zaprasza na wyprawę górską szlakami Beskidu Śląskiego

pttk raciborz
Ósma wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz, zdjęcie archiwalne

Przed nami kolejna wyprawa górska w ramach cyklu PTTK. Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę górską szlakami Beskidu Śląskiego: (Główny Szlak Beskidzki) Przełęcz Kubalonka- Węgierska Górka.

Schronisko Stecówka

- reklama -

Budynek schroniska został wybudowany w 1934 przez Martę i Michała Legierskich. Był to obiekt piętrowy, drewniany, posadowiony na kamiennej podmurówce. Po wojnie obiekt wznowił działalność. Był rozbudowywany w latach 60. XX wieku. Kolejna przebudowa rozpoczęła się po 2000 roku i jest nadal realizowana. W jej ramach dobudowano m.in. nową murowaną część.

Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą

Górskie schronisko turystyczne w Beskidzie Śląskim na Przysłopie pod Baranią Górą, na wysokości 900 m n.p.m. Pierwszy budynek schroniska pochodził jeszcze z końca XIX wieku. Przy schronisku znajduje się drewniany budynek gospodarczy starego schroniska (tzw. „GOPR-ówka”), mieszczący obecnie Baraniogórski Ośrodek Historii Turystyki Górskiej „U źródeł Wisły”.

Barania Góra

Kopulasty szczyt o wysokości 1220 m w południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego, drugi (po Skrzycznem) pod względem wysokości szczyt tego pasma. Na zachodnich stokach obszar źródliskowy Wisły: tam wypływają dwa z trzech potoków źródłowych Wisły (Biała i Czarna Wisełka). Na szczycie znajduje się ogólnodostępna, stalowa wieża widokowa, oferując panoramę gór trzech państw: Polski, Czech i Słowacji.

Termin wyprawy: 4.09.2021 r.

1. Wyprawa odbędzie się bez względu na pogodę.
2. Wyprawa nie ma charakteru komercyjnego i jest realizowana na zasadach samorealizacji siłami wolontariatu członków PTTK zgodnie ze statutem PTTK.
3. Udział w imprezie traktujemy jako dorozumianą zgodę na publikację w fotorelacji. Jeżeli uczestnik nie wyraża na to zgody, to zobowiązany jest do dostarczenia takiej informacji na piśmie.
4. Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do przestrzegania przyjętego planu wycieczek oraz ewentualnych jego modyfikacji wprowadzonych przez organizatora, a także realizowania założeń czasowych.
5. Dokonanie opłaty za wyjazd jest potwierdzeniem przyjęcia do wiadomości regulaminu oraz jego przestrzegania.
6. Organizator nie zapewnia opieki licencjonowanego przewodnika na wyprawie
7. Uczestnicy wyprawy są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.
8. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną panującą w Kraju każdy uczestnik wyprawy zobowiązany jest do posiadania i stosowania własnej maseczki ochronnej. Płyn do dezynfekcji rąk zapewnia organizator.

PROPONOWANA TRASA

Wyprawa rozpocznie się na przełęczy Kubalonka, skąd wędrować będziemy czerwonym szlakiem GSB przez całą trasę naszej wyprawy – zapowiadają organizatorzy. Szlak ten prowadzi przez malownicze tereny Beskidu Śląskiego. Na trasie znajdują się dwa schroniska górskie, w których będą przerwy na odpoczynek oraz wieża Widokowa na Baraniej Górze. – Naszą wyprawę zakończymy w Węgierskiej Górce, gdzie będzie czekał na nas autokar. Następnie o godzinie 19-stej udamy się w drogę powrotną do Raciborza – zapowiada PTTK.
Długość trasy: ok. 24 km. Suma podejść: ok. 923 m.

Organizator przypomina, że jest to wyprawa górska i wymagana jest dobra kondycja marszowa. Zbiórka uczestników na dworcu PKS w Raciborzu o godzinie 5:30, wyjazd o godzinie 6:00, planowany powrót w godzinach wieczornych.

Cena

Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2021 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 35 zł osoby niezrzeszone: 45 zł

W wypadku wprowadzenia nowych obostrzeń epidemiologicznych lub niewielkiej liczby osób chętnych do udziału w wycieczce, wyjazd zostanie odwołany a wpłacone kwoty zwrócone.
Cena zawiera: Przejazd autokarem, informację krajoznawczo-turystyczną.

Zapisy

Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK w godzinach 10:00 – 16:00 do 01.09.2021 r. oraz na konto PTTK 33 1750 0012 0000 0000 3444 8477 w tytule wpisując Imię i Nazwisko uczestnika oraz dopisek WYPRAWA 04.09.2021 r. oraz dane kontaktowe – numer telefonu, datę urodzenia lub PESEL potrzebne do ubezpieczenia lub DO WYCZERPANIA MIEJSC.

Biuro PTTK Oddział Racibórz ul. Chopina 16, 47 – 400 Racibórz tel. (032) 415 30 93 Organizatorem wycieczki są: Andrzej Kuśnierz tel. 608 442 739 Dariusz Herok tel. 508 494 737

/PTTK Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj