Raciborscy policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie [ZDJĘCIA]

Raciborscy policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie

Policjant z przedstawicielką sanepidu spotkali się z dziećmi spędzającymi wakacyjny czas na kolonii w Szymocicach, z uczestnikami obozu sportowego w Raciborzu oraz w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach.

Przez całe wakacje raciborscy policjanci odwiedzają dzieci i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie. – Ważne dla nas, by najmłodsi sami o siebie potrafili zadbać i uchronili się przed zagrożeniem. Podczas wakacyjnych przygód dobra zabawa zawsze musi iść w parze z bezpieczeństwem – podkreślają. Tym razem wspólnie z przedstawicielką sanepidu spotkali się na pięciu pogadankach z dziećmi spędzającymi wakacyjny czas na kolonii w ośrodku wypoczynkowym w Szymocicach, uczestnikami obozu sportowego w Domu Sportowca w Raciborzu oraz z dziećmi w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach.

- reklama -

Podczas prelekcji mówiono, dlaczego warto korzystać tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych i przestrzegano przed wygłupami w wodzie, skakaniem „na główkę” czy tam, gdzie nie znamy dna. Warto też dostosować się do regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeniach. – Zanim zaś wejdziemy do wody, pamiętajmy, by oswoić się z temperaturą wody, która jest niższa niż powietrza. Dzięki takiemu zachowaniu unikniemy skurczy mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne – podkreślali prelegenci.

Przypomniano również o ostrożności na drodze i podczas podróży. Najmłodsi muszą wiedzieć, że w podróży ważne, aby korzystali z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Podczas spacerów i spędzania czasu na placu zabaw zaś, by nie dali się zwieść nieznajomym i nie wchodzili na opuszczone podwórka. Nie zabrakło także informacji związanych z konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi dotyczącymi narkotyków i dopalaczy. Ponadto policjant omówił zagrożenia związane z bezpiecznym Internetem.

– Bezpieczeństwo naszych dzieci zależy także od nas dorosłych. To my powinniśmy przekazywać im niezbędną wiedzę, uczyć, jak się zachować w różnych sytuacjach i nie bać się asertywności. Dzieci muzą wiedzieć co jest złe, a co dobre wówczas same będą mogły dbać o siebie podczas tych wakacyjnych dni – tłumaczy policja.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here