Wyprawa na Księżyc podczas kosmicznego lata z raciborską biblioteką [ZDJĘCIA]

Wyprawa na Księżyc podczas kosmicznego lata z raciborską biblioteką

Tym razem wakacyjne zajęcia w bibliotece przebiegły w słoneczno-księżycowej aurze centralnej gwiazdy Układu Słonecznego oraz największego ziemskiego satelity.

10 sierpnia podczas zajęć Kosmicznego Lata z Biblioteką „Słońce i inne gwiazdy” młodzi odkrywcy ponownie wyruszyli w kosmos, aby podziwiać gwiezdne olbrzymy, gromady gwiazd, a także inne galaktyki. – A jak wyglądałoby życie na Ziemi, gdyby naszym Słońcem była największa znana ludzkości gwiazda UY Scuti? Czy życie na orbicie tego giganta byłoby możliwe? Na to pytanie mogą już odpowiedzieć dzieci, które uczestniczyły w zajęciach – relacjonuje biblioteka.

- reklama -

12 sierpnia natomiast uczestnicy dowiedzieli się, czym jest Księżyc, co można zaobserwować na jego powierzchni oraz do czego podobne są dwa księżyce Marsa (odpowiedź: do ziemniaków). W trakcie zajęć kosmiczni wędrowcy zaplanowali swoje własne misje na Księżyc, sprawdzili swoje umiejętności manualne i ćwiczyli pamięć podczas bloku księżycowych zabaw sprawnościowych, a także wykonali opaski ozdobione symboliką związana z fazami Księżyca.

Kosmiczne Lato z Biblioteką jest współfinansowane przez Miasto Racibórz w ramach akcji Lato w mieście 2021 r.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here