Pijani kierowcy zatrzymani na drogach powiatu. Rekordzistką 41-letnia raciborzanka

policja
Fot. archiwum portalu

W miniony weekend policjanci ujawnili trzech pijanych kierowców. Raciborzanka w organizmie miała prawie 1,5 promila alkoholu.

W miniony weekend raciborscy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistką okazała się kierują mercedesem, którą policja zatrzymała do kontroli 13 sierpnia ok. godz. 23:48 na ul. Brzeskiej w Raciborzu. Była nią 41-letnia mieszkanka Raciborza. Po przebadaniu kobieta w organizmie miała prawie 1,5 promila alkoholu.

- reklama -

W związku z tym policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu – samochodu, roweru czy motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego, ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – apelują policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj