Raciborzanie z SKZR Źródło wystąpili na Międzynarodowym Festiwalu na Podlasiu

Raciborzanie z SKZR Źródło wystąpili na Międzynarodowym Festiwalu na Podlasiu

W trakcie sześciu dni zespół Raciborzanie wystąpił w Brańsku, Bielsku Podlaskim, Boćkach, Wysokim Mazowieckim, Szepietowie, Ciechanowcu, Białymstoku i w Podlaskim Muzeum Kultury.

Kolejny rok z rzędu zespół Raciborzanie ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło skorzystał z zaproszenia na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Podlaskie Spotkania. Tym razem koncertował obok zespołów z Gruzji, Słowacji, Bośni i Hercegowiny, Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Suwałk, Augustowa i Brańska.

- reklama -

W trakcie sześciu dni, pokonując na ziemi podlaskiej prawie 500 km, Raciborzanie wystąpili w Brańsku, Bielsku Podlaskim, Boćkach, Wysokim Mazowieckim, Szepietowie, Ciechanowcu, Białymstoku i w Podlaskim Muzeum Kultury. Jako że w ubiegłym roku prezentowali swój rodzimy folklor śląski, w tegorocznej edycji festiwalu tańczyli dla odmiany tańce kaszubskie i biłgorajskie.

Oprócz koncertów był też czas na zwiedzanie, dyskoteki, wieczory integracyjne oraz sympatyczne spotkanie z miłośnikiem folkloru Stanisławem Derehajło – marszałkiem województwa podlaskiego.
Bardzo wysoki poziom artystyczny wszystkich zespołów i wspaniała folklorystyczna integracja zrekompensowała naszym tancerzom i muzykom wyjazdy zagraniczne , z których w dobie epidemii musieli zrezygnować.

Na przyszły rok artyści otrzymali zaproszenie do Gruzji, skąd w rewizycie ma przyjechać zespół z Batumi na XX Festiwal „Śląsk – kraina wielu kultur”.

fot. SKZR Źródło
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj