Pirat drogowy zatrzymany przez raciborskich policjantów. Przekroczył prędkość o 50 km/h

policja predkosc
Policja podsumowała działania "Prędkość"

Celem akcji „Prędkość” była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Drogówka wyłapywała tych kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W piątek miały miejsce działania „Prędkość”. Policjanci z raciborskiej drogówki od godz. 6:00 do 22:00 przy użyciu specjalnych urządzeń do pomiaru prędkości kontrolowali, czy obowiązujące w tej kwestii przepisy są przestrzegane. Mundurowi sprawdzali również stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Ujawnili przy tym 38 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 35 przypadków dotyczyło przekraczania prędkości przez zmotoryzowanych. Jednemu z kierowców policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

- reklama -

– Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę z wyobraźnią i powstrzymanie się od brawury. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych – apeluje raciborska policja.

oparc. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj