„Kawaler” Pjoter polował na miłość na schodach raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA]

kawaler pjoter biblioteka
„Kawaler” Pjoter polował na miłość na schodach raciborskiej biblioteki

W sobotni wieczór na schody biblioteki zawitał „Kawaler”. Czy spotkał w Raciborzu miłość swojego życia?

14 sierpnia w ramach Letniego Teatru na Schodach raciborska biblioteka zaprosiła na humorystyczno-muzyczny spektakl „Kawaler” w wykonaniu znanego już raciborskiej publiczności lidera Muzikantów, którzy wystąpili w Letnim Teatrze na Schodach 30 lipca tego roku.

- reklama -

Spektakl połączył dużą dawkę humoru, eksperymentalnej muzyki i improwizacji z udziałem zgormadzonej publiczności. Do poszczególnych części przewrotnej opowieści zaproszeni zostali widzowie, którzy odegrali role w kolejnych epizodach miłosnych „Kawalera”. – Tytułowy bohater próbował odpowiedzieć na pytanie: jak bardzo można być samotnym w otoczeniu pięknych kobiet (przystojnych mężczyzn?) – zawsze jednej, do czasu gdy nie będzie to następna, następny? No, tak maksimum dwie? Jakich trzeba poświęceń, by być tylko z jednym na wyłączność? I czy to w ogóle możliwe, by kochać tylko jedną? Zabarwiona ironią, pełna przewrotnego humoru historia pozostawiła to pytanie bez jednoznacznej odpowiedzi. Niestety, pomimo kilku efektownych prób zaskarbienia sobie miłości „Kawaler” Pjoter odjechał z biblioteki samotnie – relacjonuje biblioteka

Pod pseudonimem Pjoter kryje się Piotr Chlipalski – performer, fotograf, producent, twórca ruchomych obrazków (video, animacja, mapping), pomysłodawca i dyrektor festiwalu artystów ulicy Ulicznicy, współzałożyciel formacji Muzikanty.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here