Dni Raciborza 2021: Reggae nad Odrą [ZDJĘCIA]

Dni Raciborza 2021: Reggae nad Odrą

Wystąpili: Damian Syjonfam z zespołem D’RootsBrothers oraz Splendid Sound, a także DnS-Selecta.

21 sierpnia na plaży miejskiej w ramach Dni Raciborza 2021 odbyło się „Reggae nad Odrą”.

- reklama -

W odpowiedni muzyczny klimat wprowadzał DnS-Selecta (Hot Like Fire Sound), czyli Kamil Przeliorz, którego winylowe mixy i akrobacje można było usłyszeć na rozpoczęcie i zakończenie imprezy.  Swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w raciborskich klubach, aktualnie rezyduje w Amsterdamie. Podczas jego występów można usłyszeć płynny miks różnych stylów muzycznych takich jak reggae, dancehall, ska, soca, dub, hip-hop, jazz, soul, afrodance, mash-up, a wszystko to doprawione dużą ilością sampli, efektów i skreczy.

Następnie odbył się koncert reggae, podczas którego wystąpił Damian Syjonfam z zespołem D’Roots Brothers. Damian Syjonfam to artysta, który przyciąga na koncerty ludzi w każdym wieku. Wpływa na to bardzo bogata treść tekstów, śpiewana prostym, potocznym, ale najbliższym naszym sercom językiem. W styczniu 2016 r. Damian wystąpił na Pucharze Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem, gdzie zaśpiewał swój utwór „Powstanie”, który stał się hymnem tych zawodów.

Później rozpoczęła się jamajska impreza z wrocławską grupą Splendid Sound. To powstały w 2004 r. prężnie działający i wciąż rosnący w siłę skład, jak o sobie mówią, muzycznych zboczeńców. To Matys, Zilla, Szczepan i Kotune – czterech fanów muzyki jamajskiej, połączonych chęcią niesienia kaganka jamajskiej oświaty w najodleglejsze zakamarki Polski i Europy. Nie mgło więc zabraknąć królujących na karaibskich listach przebojów artystów, najnowszych wydawnictw prosto z wyspy, pokaźnej amunicji dubplate’ów, jak i prezentujących to wszystko selektora i hype’mana, który porządnie zadbał o rozrywkę najbardziej opornych imprezowiczów.

Zobacz także:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here