Wyprawa na Wysoką Kopę i „Jesień w Bieszczadach” z PTTK Racibórz

pttk raciborz
Wyprawa z PTTK Racibórz na Borową i Waligórę

PTTK Racibórz organizuje wyprawę na Wysoką Kopę, Tarnicę i Wołosań.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze Oddział w Raciborzu zaprasza na kolejne wyprawy górskie. 2 października można będzie zdobyć Wysoką Kopę, a w dniach 23-24 Tarnicę i Wołosań.

- reklama -

Wysoka Kopa (1127 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Izerskich, w masywie Wysokiego Grzbietu. Zaliczana jest m.in. do Korony Gór Polski i do Korony Sudetów. – Naszą wyprawę rozpoczniemy z Rozdroża Izerskiego, skąd wędrować będziemy żółtym szlakiem do skrzyżowania z szlakiem czerwonym GSS do Rozdroża Pod Wysoką Kopą. Następnie wejście na Wysoką Kopę i powrót do czerwonego szlaku GSS, którym dalej przez kopalnię kwarcu Stanisław i Wysoki Kamień (na którym zrobimy sobie przerwę na posiłek) zejdziemy do Rozdroża Pod Wysokim Kamieniem i wyruszymy w drogę powrotną do Raciborza – zapowiada Andrzej Kuśnierz, inicjator wypraw. Długość trasy: ok. 16,8 km, suma podejść ok. 584 m. Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2021 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 60 zł, osoby niezrzeszone: 70 zł.

Zobacz szczegóły wyprawy na Wysoką Kopę.

Tarnica (1346 m.n.p.m.) – najwyższy szczyt polskich Bieszczadów i województwa podkarpackiego wznoszący się na krańcu pasma połonin, w grupie tzw. gniazda Tarnicy i Halicza. Należy do Korony Gór Polski. Tarnica stanowi najbardziej atrakcyjny punkt widokowy w polskich Bieszczadach. Wołosań (1071 m n.p.m) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich, najwyższy w paśmie Wysokiego Działu. Leży w południowo-wschodniej części Wysokiego Działu, w jego głównym grzbiecie, który na tym odcinku przebiega z północnego zachodu na południowy wschód.

– Naszą wyprawę rozpoczniemy w Wołosatym, skąd wędrować będziemy niebieskim szlakiem do przełęczy Pod Tarnicą, następnie szlakiem żółtym na szczyt Tarnicy. Powrót tą samą trasą. Następnie przejedziemy autokarem do Cisnej, gdzie zakwaterujemy się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Wołosań. Po zakwaterowaniu zjemy obiadokolację, następnie czas wolny. Długość trasy ok. 8,7 km, suma podejść ok. 624 m. 24.10 po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy autokarem do centrum Cisnej, skąd czerwonym szlakiem GSB wyruszymy obok Bacówki pod Honem, przez szczyt Hona na szczyt Wołosania. Następnie zejdziemy do skrzyżowania pod Wołosaniem z szlakiem zielonym którym zejdziemy do miejscowości Żubracze, skąd wyruszymy w drogę powrotną do Raciborza. Długość trasy ok. 13,3 km, suma podejść ok. 713 m – zapowiada Andrzej Kuśnierz.

Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2021 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 270 zł, osoby niezrzeszone: 290 zł.

Zobacz szczegóły wyprawy „Jesień w Bieszczadach”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj