Cleo, Enej, Viki Gabor, Grubson i inne gwiazdy wystąpią w Rybniku podczas koncertu Fundacji Polsat

dawid kwiatkowski
Fot. Facebook Dawid Kwiatkowski

Podczas koncertu „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” publiczność zgromadzona w Rybniku i widzowie przed telewizorami usłyszą piosenki, które kochają dzieci i uwielbiają dorośli.

12 września na terenie rybnickiego kampusu odbędzie się koncert organizowany przez Fundację Polsat. Podczas wydarzenia „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Roxie Węgiel, Viki Gabor, Sławomir, Grubson, Cleo, Enej, Michał Szpak, Natalia Nykiel, Sound’n’Grace, Kasia Mosek, Grott Orkiestra i Antek Smykiewicz. Wydarzenie poprowadzą Krzysztof Ibisz i Adam Zdrojkowski.

- reklama -

Koncert jest zwieńczeniem podjętych w ubiegłym roku działań Fundacji Polsat, dzięki którym Oddział Otolaryngologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku zyskał nowe oblicze. Celem fundacji była pomoc dzieciom z chorobami dróg oddechowych, które coraz częściej wywoływane są przez smog. Rybnicka otolaryngologia została wyremontowana, dzięki czemu pobyt małych pacjentów w szpitalu jest bardziej komfortowy, a proces leczenia może przebiegać szybciej. Inwestycja warta 1, 65 mln zł pozwoliła na odnowienie sal, kuchni, pokoju zabiegowego, świetlicy i łazienki. Powstała też grota solna, w której pobyt korzystnie wpływa na układ oddechowy dzieci.

Remont oddziału rybnickiego szpitala wpisał się w inicjatywy, jakie Grupa Polsat podejmuje w obszarze walki ze smogiem i jego skutkami. Temu celowi służy m.in. powołanie Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Proekologiczne działania podejmowane przez Rybnik w zakresie walki o czyste powietrze zainteresowały Polsat, efektem czego jest wybór właśnie tego miasta jako miejsca charytatywnych działań fundacji.

Przy okazji otwarcia wyremontowanego oddziału szpitala w czerwcu ubiegłego roku Telewizja Polsat planowała wraz z Prezydentem Miasta Rybnika organizację koncertu z okazji Dnia Dziecka, jednak w związku z zagrożeniem epidemicznym wydarzenie zostało odłożone w czasie. Kilka razy przekładany koncert w końcu odbędzie się.

W związku z faktem, że impreza ma charakter masowy, a obostrzenia związane z pandemią w dalszym ciągu obowiązują, wydarzenie organizowane jest zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników udostępnionych zostanie maksymalnie 250 miejsc dla osób niezaszczepionych w specjalnym sektorze – bezpłatne wejściówki dla osób niezaszczepionych do odbioru w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej od środy 8 września w godz. 12:00-18:00. Osoby zaszczepione mogą wejść na teren imprezy masowej. Na teren imprezy masowej z zaszczepionymi rodzicami mogą wejść niezaszczepione dzieci.

Koncertowe bramki zostaną otwarte o godzinie 14:30. Organizatorzy wydarzenia apelują, by w razie deszczu na terenie imprezy masowej korzystać z peleryn, a nie parasoli – tych niezamykanych, z ostrymi zakończeniami, nie będzie można wnieść.

Fot. Miasto Rybnik

Koncert będzie transmitowany na żywo na antenie Polsatu miedzy 15:40 a 17:10 – uczestnictwo w koncercie oznacza zgodę na publikację wizerunku.

W niedziele parkingi miejskie są bezpłatne – miasto zachęca do pozostawienia samochodów na parkingu wielopoziomowym przy ul. 3 Maja albo na innych parkingach w centrum miasta. W okolicach ul. Rudzkiej, na której odcinku w okolicach kampusu mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu, parkowanie może okazać się niemożliwe.

Podczas wydarzenia będzie można zaszczepić się (bez konieczności wcześniejszych zapisów) przeciw COVID-19. Na kampusie przy ul. Rudzkiej (budynek C) czynny będzie Powszechny Punkt Szczepień, w którym dostępny będzie m.in. preparat jednodawkowy. Zaszczepione osoby otrzymają witaminy na zdrowie (liczba ograniczona).

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Poltora roku temu wszyscy wysmiewali Górniak jak mówiła że będą zmuszać do szczepień. Teraz właśnie to mamy. Ludzie obudzić się i nie pozwólcie się oglupiac i dzielić. Podzielonym narodem łatwiej się manipuluje. Nie można dzielić że względu na szczepienie ! Ingerencja w ciało musi być dobrowolna jak wpływ na toczy ktoś zrobi aborcję czy nie !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here