Ogniska koronawirusa w ponad 200 szkołach

Fot. pixabay.com

W przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej wprowadzana jest nauka zdalna lub hybrydowa.

W ponad 200 placówkach edukacyjnych w Polsce potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. Wraca więc w nich nauka zdalna i hybrydowa. Stacjonarnie w poniedziałek pracowało 15 415 placówek wychowania przedszkolnego – przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego i punkty przedszkolne, co stanowi 99,9% wszystkich. Żadne przedszkole nie pracowało zdalnie. 20 pracowało w trybie hybrydowym.

- reklama -

W poniedziałek stacjonarnie pracowały też 14 254 szkoły podstawowe, czyli 99,1%. wszystkich i 7737 szkół ponadpodstawowych – 99%. Zdalnie pracowały trzy szkoły podstawowe i dwie szkoły ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowało 131 szkół podstawowych i 73 szkoły ponadpodstawowe.

20 września stacjonarnie pracowało 15 407 placówek wychowania przedszkolnego, 14 291 szkół podstawowych i 7744 szkoły ponadpodstawowe.

Dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

Informacje o sytuacji epidemicznej w przedszkolach i szkołach pochodzą od kuratorów oświaty na podstawie danych otrzymanych od dyrektorów szkół i placówek.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here