
W kategorii mudan indywidualnej drugie miejsce zajął Tomasz Majchrzak z SP nr 15 w Raciborzu, a trzeci był Kazimierz Dedek, uczeń II LO w Raciborzu.
W miniony weekend w Pradze odbyło się zgrupowanie oraz turniej iaido, w którym wzięli udział zawodnicy raciborskiego klubu Butokukan. Imprezę zorganizował po raz kolejny klub Shinkbukan Praha. To pierwsza impreza międzynarodowa, w której mieli możliwość ćwiczenia i konfrontowania swoich umiejętności w szerszym gronie. W zawodach wzięli udział sami młodzi zawodnicy, ze stopniami uczniowskimi – kyu.
W kategorii mudan indywidualnej drugie miejsce zajął Tomasz Majchrzak z SP nr 15 w Raciborzu, a trzeci był Kazimierz Dedek, uczeń II LO w Raciborzu.
Taikai indywidualne było rozgrywane w formie Embu – zarówna eliminacje, jak i finały.

W zgrupowaniu i turnieju wzięło udział ponad 60 zawodników z takich krajów jak: Czechy, Słowacja, Polska, Chorwacja, Węgry i Austria. Adam Majchrzak prowadzący zajęcia w raciborskim klubie był jednym z sędziów turnieju oraz egzaminatorem w trakcie przeprowadzonych egzaminów.
Całe seminarium pozwoliło na zdobycie kolejnych cennych doświadczeń, które mamy nadzieję zaprocentują w przyszłości. Przed zawodnikami kolejne zgrupowania i podnoszenie swojej formy.
fot. Butokukan Racibórz
oprac. /kp/





![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)





![Dziewięć medali dla Łamatorów na Silesian Open Ju-Jitsu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz-46.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








![Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół [ZDJĘCIA] Klub Ojca raciborskiej biblioteki odkrywał tajemnice pszczół](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/klub-ojca-pszczoly.jpg)