Marszałkowski Budżet Obywatelski: Jakie zadania zostaną zrealizowane w regionie?

szpital jastrzebie zdroj
Fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Na liście znajduje się 38 zadań do realizacji na łączną kwotę prawie 10 mln zł.

W III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali o rozdysponowaniu kwoty 10 mln zł – 5 mln zł na pulę EKO i 5 mln zł na pulę REGIO. Propozycje zadań były składane od 6 kwietnia do 16 maja, natomiast między 1 a 19 września mieszkańcy regionu w głosowaniu elektronicznym za pośrednictwem strony ebo.slaskie.pl wybierali te projekty, które w ich ocenie były najciekawsze i najpotrzebniejsze.

- reklama -

Na podstawie 34 351 ważnych głosów oddanych w III edycji budżetu powstała lista zadań do realizacji w 2022 r.

W pierwszej kolejności do realizacji zostały przeznaczone te zadania, które uzyskały największą liczbę punktów – do momentu wyczerpania puli środków finansowych. Z niewykorzystanych środków stworzona została pula wolnych środków przeznaczona na zadania z największą liczbą głosów, które nie zostały wybrane do realizacji przy pierwszym podziale środków. Wybrano te zadania, które mieściły się w puli. W przypadku gdy środki na realizację kolejnego zadania z listy nie były wystarczające, uwzględniono pierwsze z następnych zadań na liście, którego koszt nie spowodował przekroczenia dostępnych wolnych środków.

Listę zadań do realizacji w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zatwierdził Zarząd Województwa Śląskiego. Znajduje się na niej 38 zadań na łączną kwotę prawie 10 mln zł. Realizowane będzie osiem zadań w puli EKO na łączną kwotę 4 924 152,00 zł i 28 zadań w puli REGIO na łączną kwotę 4 862 402,00 zł w podziale na podregiony oraz dwa zadania z puli wolnych środków na kwotę 189 000,00 zł.

W podregionie nr 3 obejmującym powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory zrealizowane będą zadania: „Budowa przyszpitalnego parkingu wraz z naprawą drogi dojazdowej” (Jastrzębie-Zdrój, 324 796,00 zł), „Szpital Blisko WAS! Podniesienie jakości i dostępności do świadczeń medycznych poprzez zakup ambulansu dla potrzeb pacjentów SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 3 w Rybniku” (320 000,00 zł) i „Rowerowa Pierwsza Pomoc – plenerowe stacje naprawcze w każdej gminie Subregionu Zachodniego” (120 000,00 zł).

Zobacz wyniki głosowania w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Lista zadań do realizacji w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj