Mieszkańcy Miedoni spotkali się z prezydentem. Jakie problemy zgłosili? [ZDJĘCIA]

Dariusz Polowy
Za nami pierwsze z dwunastu spotkań prezydenta Dariusza Polowego

W poniedziałek, 4 października, odbyło się pierwsze z dwunastu spotkań Dariusza Polowego z mieszkańcami raciborskich dzielnic. W budynku OSP Miedonia obecnych było osiem osób.

Prezydent odczytał protokół z ubiegłorocznego spotkania i zapoznał obecnych z działaniami, które zostały podjęte w związku ze zgłoszonymi wtedy problemami. Większość z nich została rozwiązana lub  trwają prace nad ich rozwiązaniem. Przykładowe problemy, które zgłaszali mieszkańcy w 2020 roku to między innymi częste awarie przepompowni i utrudnienia w ruchu przez prace serwisowe(wymieniono pompy), brak chodnika przy ulicy Kwiatowej (trwają prace projektowe), niedostateczne inwestycje gazociągowe (PSG realizuje je na bieżąco), niewykoszone i nieodmulone rowy, które już zostały uporządkowane.

- reklama -

List problemów 

W poniedziałek mieszkańcy Miedoni zgłosili prezydentowi Dariuszowi Polowemu i jego zastępcy Dominikowi Koniecznemu kolejne sprawy. Palącym problemem według mieszkańców jest fatalny stan nawierzchni ulicy Wybrzeżnej. Aktualnie jezdnia pokryta jest drobnym grysem, który miesza się z błotem, przez co poruszanie się tą drogą jest bardzo uciążliwe. Prezydent przekazał, że miasto dołoży wszelkich starań aby odcinek ten został wyremontowany w przyszłym roku.

Inne zgłaszane przez mieszkańców problemy to m.in.: nie odpowiadający potrzebom mieszkańców rozkład jazdy autobusów miejskich (zapewniono o bezpośrednim skontaktowaniu zainteresowanego z prezesem PK), wody opadowe zalewające pola (prezydent zapowiedział skontaktowanie się z władzami powiatu i wypracowaniu odpowiednich rozwiązań), uciążliwy hałas inicjowany przez poziome oznakowanie jezdni (huczące pasy), brak oznakowania drogi z pierwszeństwem na skrzyżowaniu ulic Ratajskiego, Bocznej i Górnośląskiej, możliwość połączenia ulic Górnośląskiej i Podmiejskiej.

Prezydenta pytano również o sprawy nurtujące konkretnych mieszkańców takie jak np. opłata za wywóz odpadów w tym popiół, kiedy dane gospodarstwo domowe nie produkuje popiołu, procedury związane z otrzymaniem dofinansowania na wymianę źródła ciepła, czy szybsze połączenia kolejowe do Katowic. Jedna ze zgromadzonych osób pytała prezydenta o możliwość przejęcia przez miasto działki, której w wyniku realizowanej inwestycji obwodnicy Raciborza nie da się w sensowny sposób zagospodarować, a wiąże się to z płaceniem podatku od tej nieruchomości. Odpowiedź na zadane pytanie była twierdząca. Prezydent obiecał odpowiednio przeanalizować i w miarę możliwości jak najszybciej rozwiązać zgłoszone problemy.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj