Skradzione BMW odzyskane, złodzieje zatrzymani

Policja

Do kradzieży z terenu posesji w Raciborzu doszło 3 października około 20:30. Poszkodowany straty wycenił na kwotę 12 tysięcy.

Wczoraj (4.10) policjanci z prewencji podczas patrolu około godziny 18.00 w Szonowicach przy ulicy Słowackiego na stacji paliw zauważyli zaparkowane BMW z dwoma mężczyznami w środku. Zarówno kierowca, jak i pasażer na widok stróży prawa wykazywali objawy niepokoju, co wzbudziło podejrzenie policjantów. W trakcie sprawdzenia okazało się, że samochód jest kradziony. Ponadto 29-letni kierowca posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i był nietrzeźwy, gdyż alkomat wykazał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

- reklama -

Policjanci ustalili, że 32-letni pasażer BMW jest również związany z kradzieżą tego samochodu. Obaj złodzieje trafili do policyjnego aresztu, a skradziony pojazd został odzyskany. Podejrzani usłyszą od raciborskich śledczych zarzut kradzieży, za który grozi 5 lat pobytu w więzieniu. Dodatkowo 29-letni kierowca odpowie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego i kierowanie na „podwójnym gazie”.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here