
Holka Polka znów w podróży! Tym razem podziwiamy piękno przyrody polsko-czeskiego pogranicza z bliska i z nieco innej perspektywy.
– To, że nasze pogranicze jest piękne już chyba wiecie. Tym razem chcemy Wam pokazać dziedzictwo przyrodnicze regionu pogranicznego – mówią Marian Wasiczek i Anna Musioł z Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach, którzy występują w najnowszym odcinku pod tytułem „Dziedzictwo przyrodnicze”. W materiale pokazują takie miejsca jak Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, Rezerwat Przyrody Łężczok czy Arboretum Nový Dvůr.
Zobacz również: Holka Polka odwiedziła pałace i ruiny na polsko-czeskim pograniczu
/MOK Krzanowice oprac. c/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)

![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)




![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






.jpg)



![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-100x70.jpg)

