Piłkarska rywalizacja LKS 07 Markowice i Lasów Państwowych [ZDJĘCIA]

lks 07 markowice lasy panstwowe
Piłkarska rywalizacja LKS 07 Markowice i Lasów Państwowych

Niecodzienny mecz piłki nożnej miał na celu pokazanie dobrej współpracy, zaś wsparcie przekazane przez Józefa Kubicę pozwoli na budowę ekologicznego i niezbędnego dla klubu systemu odwadniania boiska sąsiadującego z terenami Lasów Państwowych.

Na co dzień są sąsiadami „zza miedzy” – jedno z markowickich boisk położone jest przy samym Łężczoku, a obie „drużyny” łączy także długa historia – co ciekawe klub z Markowic powstał 17 lat przed PGL „Lasy Państwowe”. W niedzielę połączyła ich także piłkarska pasja i duch rywalizacji.

- reklama -

– Zarażanie sportem jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Cieszę się, że mamy w Raciborzu ludzi, którzy w swoim wolnym czasie angażują się w inicjatywy wartościowe dla młodzieży. Jestem podwójnie wdzięczny także Lasom Państwowym za współpracę z LKS 07 Markowice, bo w kwestii dofinansowania sportu w dzielnicach prezydent Raciborza ma zadyszkę – mówił obecny na meczu minister Michał Woś.

Współpraca Lasów Państwowych i LKS-u wiąże się z budową systemu nawadniania murawy boiska. Dzięki dofinansowaniu Markowice będą mogły korzystać z ekologicznej murawy. Jest to nie tylko kwestia wygody, ale także zdrowia – do dzisiaj zdarzają się problemy z przekraczaniem dopuszczalnych norm środowiskowych sztucznych nawierzchni „orlików” w upalne dni.

Jak podkreślił Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Damian Sieber, leśnicy mają poza przyrodą i lasem także inne swoje pasje. – Cieszy, że mogą je realizować przy takich imprezach czy współpracując z takimi klubami. Ważnym aspektem dla nas jest także to, że działania jakie klub dzięki naszemu wsparciu podejmie będą pozytywnie wpływać na środowisko wokół boiska – powiedział.

Towarzyskie starcie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji leśników 4:2. Prezes markowickiego klubu Marek Cyran stwierdził, że to wynik przede wszystkim gościnności, a tylko trochę równolegle rozgrywanego wyjazdowego meczu ligowego. Piłka nożna jedna z wielu leśnych pasji – od dziś, 11 października, rozgrywany jest ogólnopolski turniej siatkarski.

fot. Lasy Państwowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here