Pilotażowy program logopedyczny ruszył w powiecie raciborskim

logopeda roszkow
Pilotażowy program logopedyczny ruszył w powiecie raciborskim

Akcja wolontariuszy Stowarzyszenia Polska 2050 ma na celu wyrównanie szans dzieci z miejscowości gminnych powiatu raciborskiego.

Dzieci z gminy Krzyżanowice mają możliwość skorzystać z bezpłatnych zajęć prowadzonych przez Ewę Orłowską – logopedę, członka Stowarzyszenia Polska 2050.

- reklama -

– Nasze dzieciaki z miejscowości ościennych mają problem z dojazdem na zajęcia do miasta. To powoduje, że wiele z nich nie korzysta z odpowiedniej pomocy logopedy. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom rodziców i organizujemy takie spotkania bliżej ludzi – mówi Beata Górka, inicjatorka akcji.

Konsultacje indywidualne odbywają się w Roszkowie dwa razy w tygodniu: w środy w godz. 15:30-18:30 i w czwartki w godz. 13:45-17:00. Z zajęć korzysta 13 dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Stowarzyszenie Polska 2050 – Koło Powiatowe Racibórz planuje uruchomić roczny program również w innych gminach powiatu raciborskiego, a także województwa śląskiego. Każdego, kto chce wesprzeć inicjatywę, Polska 2050 zaprasza do kontaktu na Facebooku.

fot. Stowarzyszenie Polska 2050
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj