Zmarła Krystyna Fredyk, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Nędzy

krystyna fredyk
Zmarła Krystyna Fredyk, były dyrektor Szkoły Podstawowej w Nędzy. Fot. UG Nędza

Krystyna Fredyk pracę w Szkole Podstawowej w Nędzy podjęła jako absolwentka Liceum Pedagogicznego w Raciborzu. Do końca lat 80. czynnie uczestniczyła w wydarzeniach szkoły i lokalnej społeczności.

20 października zmarła Krystyna Fredyk, była dyrektorka Szkoły Podstawowej w Nędzy. Z placówką związana była od 1951 r.

- reklama -

Krystyna Fredyk urodziła się 16 czerwca 1933 r. w Samborze. W czerwcu 1954 r. ukończyła wyższy Kurs Nauczycielski w Poznaniu ze specjalizacją język rosyjski. Pracę w Szkole Podstawowej w Nędzy podjęła jako absolwentka Liceum Pedagogicznego w Raciborzu. Od roku 1965 do stycznia 1974 r. pełniła obowiązki kierownik, a następnie do 1976 r. dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Nędzy. Do końca lat 80. czynnie uczestniczyła w wydarzeniach szkoły oraz lokalnej społeczności.

Krystyna Fredyk przeszła na zasłużoną emeryturę w 1985 r., po 34 latach pracy.

– Trudno wyrazić słowami to, co po sobie pozostawiła. Przez wiele lat opiekowała się młodym pokoleniem naszej społeczności, ofiarując im zainteresowanie i troskę. Pani Krystyna była zaangażowana i oddana swojej pracy, za co otrzymała w 1975 r. Złoty Krzyż Zasługi. Była osobą pełną taktu i wewnętrznego ciepła, dzięki czemu cieszyła się zaufaniem uczniów, rodziców, nauczycieli i współpracowników. W sposób szczególny dziękujemy pani Krystynie za trud włożony w wychowanie naszych dzieci i ciepło, jakim je otaczała – wspomina Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Nędzy.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here