Koronawirus w 49 szkołach w województwie śląskim

Fot. pixabay.com

Śląska policja przeprowadziła ok. 2 tys. kontroli przestrzegania zaleceń sanitarnych. Ich efektem było ponad 600 pouczeń, blisko 400 mandatów i 18 wniosków do sądu o ukaranie.

W 49 szkołach województwa śląskiego są obecnie ogniska zakażeń koronawirusem. Dzieci i młodzież uczą się tam zdalnie lub w trybie hybrydowym.

- reklama -

Ognisko wykryto też w sanatorium w Ustroniu. Najpierw zdiagnozowano zakażenie koronawirusem u sześciu osób przebywających na turnusie sanatoryjnym, z których tylko jedna, kobieta powyżej 80 lat, nie była zaszczepiona przeciw COVID-19. Jako jedyna miała objawy chorobowe, które okazały się na tyle poważne, że została przewieziona do szpitala. Przebadano potem jeszcze 14 osób, które miały kontakt z chorymi. Zakażenie potwierdzono u zaszczepionego mężczyzny z tej grupy. Nie miał objawów choroby.

W szpitalu tymczasowym przy lotnisku w Pyrzowicach prawie zapełniły się pacjentami już dwa 30-osobowe moduły – przebywają tam obecnie 54 osoby, w tym dziewięć korzysta z respiratora. Z kolei w szpitalu MSWiA w Katowicach leczy się 50 osób chorych na COVID-19, w tym pięć przy pomocy respiratora. W sumie w regionie jest 869 łóżek dla chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji, w tym 198 zajętych, i 51 łóżek respiratorowych, w tym 19 zajętych.

– Choć chorych przybywa z dnia na dzień, to sytuacja w naszym województwie, gdzie zaszczepione jest 53% populacji, nie jest tak dynamiczna jak na wschodzie kraju. Dysponujemy jeszcze miejscami w siedmiu szpitalach z oddziałami zakaźnymi – mówi rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. W woj. śląskim nie działa obecnie żadne izolatorium.

Aspirant sztabowy Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji poinformował wczoraj, 21 października, że w ciągu doby funkcjonariusze przeprowadzili w województwie ok. 2 tys. kontroli przestrzegania zaleceń sanitarnych, w tym prawie 1300 w placówkach handlowych. Ich efektem było ponad 600 pouczeń, blisko 400 mandatów i 18 wniosków do sądu o ukaranie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here