Nie będzie wycinki drzew pod parking w Wodzisławiu Śląskim

Nie będzie wycinki drzew na ul. Tysiąclecia

Projekt parkingu zakładał powstanie ok. 190 miejsc. Należy jednak wtedy wyciąć 50 drzew. – Pogodzimy interesy osób, które potrzebują miejsc parkingowych z interesami osób dbających o ekologię – zapowiada Mieczysław Kieca.

Trwa remont ul. Tysiąclecia w Wodzisławiu Śląskim, która łączy dzielnicę Nowe Miasto ze Starym Miastem. Zgodnie z projektem po jego zakończeniu ma pojawić się ok. 190 miejsc parkingowych. By tak się stało, konieczna jest wycinka drzew. Prezydent miasta Mieczysław Kieca postanowił jednak, że wycinki nie będzie. – Pogodzimy interesy osób, które potrzebują miejsc parkingowych z interesami osób dbających o ekologię – zapowiada włodarz.

- reklama -

Obecnie na ulicy Tysiąclecia jest ok. 64 miejsc parkingowych. Projekt parkingu, który był konsultowany z mieszkańcami jakiś czas temu, zakładał powstanie ok. 190 miejsc. Aby te miejsca mogły powstać, należy wyciąć 50 drzew. – Jeśli nie wytniemy tych drzew i je pozostawimy, to zwiększymy ilość miejsc parkingowych do ok. 130. Zyskamy miejsca, a co najważniejsze, zostanie z nami piękna aleja z drzewami – mówi Mieczysław Kieca.

Jeśli miasto uzyska decyzję wycinkową, to jej nie zrealizuje. Zarząd Dróg Miejskich szuka nowych rozwiązań z wykonawcą inwestycji, rozwiązań elastycznych w związku z prawem zamówień publicznych, które pozwolą połączyć ekologię z pragmatyką życia codziennego.

Zakres robót obejmuje: wykonanie robót przygotowawczych, kanalizacji deszczowej, podbudowy, nawierzchni, robót wykończeniowych – tj. umocnienie powierzchniowe skarp i rowów, oznakowania poziomego i pionowego oraz elementów ulic i elementów BRD. Do przetargu przystąpiło siedem firm. Najlepsza okazała się oferta firmy Technical Solutions Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla. Umowa z wykonawcą została podpisana na początku sierpnia tego roku w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here