Pościg w Rybniku. 20-latek bez uprawnień i z narkotykami w samochodzie

Policja

Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się później okazało, nie posiadał on uprawnień do kierowania, pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, a dodatkowo tester wykrył, że kierowca może być pod wpływem narkotyków.

Policjanci z rybnickiej drogówki na ulicy Gliwickiej zauważyli kierowcę audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 18 km/h. Mundurowi nakazali mu zatrzymać się do kontroli drogowej, wówczas mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg w kierunku Knurowa. Na wysokości jednej z posesji kierujący pojazdem zjechał na przydrożny parking, wtedy policjanci sprawdzili kierowcę i jego auto. Jak się okazało, 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Mundurowi zwrócili również uwagę na dziwne zachowanie kierowcy, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości użyli również narkotestera. Wykrył on możliwą zawartość amfetaminy i metamfetaminy oraz cannabis w ślinie mężczyzny, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań. Ponadto mieszkaniec Rybnika miał schowane w podłokietniku substancje odurzające.

- reklama -

Rybniczanin podróżował wraz z 16-letnią pasażerką, która również miała w torebce substancje zabronione. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia. Za popełnione wykroczenia mieszkaniec Rybnika został ukarany mandatami karnymi, mundurowi zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu.

/KPP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here