Wodzisławskie skrzaty zawitają na Stare Miasto [ZDJĘCIA]

skrzaty wodzislaw slaski
Wodzisławskie skrzaty zawitają na Stare Miasto

Wykorzystując historyczną architekturę, miasto ukaże nowych wodzisławskich bohaterów w ich codziennych czynnościach. Będzie można zobaczyć skrzaty krzątające się po kuchni, pracujące na kopalni czy odwiedzające pizzerię.

Wodzisławskie skrzaty już wkrótce zawitają na Stare Miasto. Ich przybycie poprzedzi budowa nowej kopalni, pizzerii, dostępnych dla oczu wszystkich sypialni, kuchni i pokoju dziecięcego – chodzi o niepowtarzalne i unikatowe na skalę europejską arcydzieła sztuki ulicznej w wersji mikro, autorskie instalacje, którymi będzie mógł pochwalić się tylko i wyłącznie Wodzisław Śląski.

- reklama -

– Inne miasta mają niedźwiedzie, krasnale, gryfusy. Nasze miasto, a dokładniej zabudowa Starego Miasta, stanie się światem drewnianych mikroskrzatów. Zabytkowe schody, piwniczne okna czy kamienne podstawy latarni… Wykorzystując naszą historyczną architekturę, ukażemy nowych wodzisławskich bohaterów w ich codziennych czynnościach. Wszyscy będziemy mogli obserwować skrzaty krzątające się po kuchni, pracujące na kopalni czy odwiedzające pizzerię. To wszystko przygotujemy razem z mistrzami stolarstwa, prawdziwymi pasjonatami z Małego Drewnianego Domku. To będzie coś, czego jeszcze nie było. I jestem pewien, że zwróci uwagę i spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym – zapowiada prezydent Mieczysław Kieca.

Do końca tego roku w samym centrum Wodzisławia Śląskiego, np. na ulicach Księżnej Konstancji czy Kubsza, mieszkańcy będą mogli obejrzeć cztery wyjątkowe instalacje. – Nasze prace przygotowujemy miesiącami. Zwracamy uwagę na najdrobniejsze detale, takie jak kształty centymetrowej książki w drewnianej sypialni, szybu w zapowiadanej mikrokopalni czy pizzy w zaplanowanej do otwarcia nowej w mieście pizzerii. Dla takiego efektu zdecydowanie warto się tak napracować – mówi Rafał Wolny, który stoi za Małym Drewnianym Domkiem. – Stolarstwo to nasza pasja. To praca, dzięki której wykonując wszystko, co uwielbiamy, możemy spełniać marzenia – dodaje.

Jak w ogóle zrodził się pomysł na tę współpracę? – Firma Mały Drewniany Domek zgłosiła się do nas z propozycją zaprezentowania swoich stolarskich dzieł podczas organizowanego w końcówce września na Rynku I DzieJesień Festiwalu. Tę propozycję przyjęliśmy. Byliśmy ciekawi odbioru prac zespołu Rafała Wolnego wśród wodzisławian – tłumaczy Anna Szweda-Piguła, dyrektor Centrum Rozwoju Miasta w Wodzisławiu Śląskim. – Pozytywne przyjęcie, tłumy mieszkańców wokół stoiska i świetny kontakt z właścicielami… To nasunęło nam pomysł, który właśnie teraz realizujemy na Starym Mieście i pozwoliło na nawiązanie kolejnej ciekawej współpracy samorządu i biznesu – dodaje.

Umowa dotycząca współpracy została podpisana w Urzędzie Miasta dziś, 28 października. Relacje z instalacji kolejnych arcydzieł stolarskich pojawią się niebawem m.in. w miejskich kanałach w mediach społecznościowych.

fot. UM Wodzisław Śląski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here