Wychowankowie MDK w Raciborzu odnoszą kolejne sukcesy [ZDJĘCIA]

Wychowankowe MDK w Raciborzu odnoszą kolejne sukcesy

Tancerze i wokaliści uczęszczający na zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury zajęli miejsca na podiach ogólnopolskich konkursów.

Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu odnieśli kolejne sukcesy. Po rozpoczęciu nowego roku szkolnego pierwsze nadeszły już 10 października podczas XIII Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Silesian Cup Dobrzeń Wielki 2021. Solistki KTT Rewia: Zuzanna Petryszak i Angelika Zdziebko wytańczyły pierwsze miejsce w kategorii Solo Dance 10-11 lat w kl. H. Do turnieju solistki przygotowała Regina Bernat.

- reklama -

Na kolejny taneczny sukces nie trzeba było długo czekać. 24 października podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Rytm 2021 w Dąbrowie Górniczej para KTT Rewia: Grzegorz Fiołka i Helena Cabaj zajęła drugie miejsce w kategorii par powyżej 16 lat w klasie F w tańcach standardowych i drugie miejsce w tańcach latynoamerykańskich. Był to ich pierwszy wspólny debiut, a dla Grzegorza był to pierwszy turniej tańca. Parę do turnieju przygotowała Wioletta Cabaj.

Kolejnych powodów do dumy dostarczyli wokaliści. 27 października podczas Wojewódzkich XVIII Jesiennych Spotkań Artystycznych Ballo 2021 w Żorach „Jesienny Festiwal Młodych Talentów” pod patronatem Prezydenta Miasta Żory oraz Przewodniczącego Rady Miasta Żory zaprezentowała się młodzież śpiewająca w zespole Miraż. Kamila Til zajęła pierwsze miejsce w kategorii wokaliści – szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe, natomiast Piotr Thamm i Błażej Klimaszka zdobyli wyróżnienia również w tej samej kategorii. Kamila Til jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, a Piotr i Błażej – uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. Do konkursu wokalistów przygotowała Elżbieta Biskup.

Również wokaliści uczęszczający na co dzień do kół prowadzonych przez Daniela Rożka mogą poszczycić się ogromnymi sukcesami: Wiktoria Dziuba zajęła pierwsze miejsce w kat. wiekowej klas V-VIII w XVIII Jesiennych Spotkaniach Artystycznych Ballo w Żorach, Maja Janczura – pierwsze miejsce w kat. wiekowej klas V-VIII w konkursie piosenki XX Festiwalu Kultury Powiatowej powiatu głubczyckiego, Amelia Lipa – trzecie miejsce w kat. wiekowej szkół średnich w konkursie piosenki XX Festiwalu Kultury Powiatowej powiatu głubczyckiego, natomiast Lars Gruner – trzecie miejsce w konkursie piosenki niemieckiej Superstar oraz Emilia Gruner – klasyfikacja do finału tego konkursu.

fot. MDK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here