Podopieczni Stowarzyszenia Dom nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA]

Podopieczni Stowarzyszenia Dom nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie
Podopieczni Stowarzyszenia Dom nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie

Podopieczni stowarzyszenia zajęli pierwsze miejsce w kategorii fotografia. Nagrodzone zdjęcie powstało podczas zajęć organizowanych w ramach Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu. 

Podczas uroczystej gali XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” etapu wojewódzkiego nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca odebrała delegacja Stowarzyszenia Dom w Raciborzu. W tym roku tematem przewodnim konkursu było hasło „To, co Kocham”, a uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia.

- reklama -

Podopieczni Stowarzyszenia Dom wzięli udział w konkursie w kategorii fotografia. – Ten rok był trudny dla naszych podopiecznych ze względu na ograniczenia pandemiczne i dlatego wspieramy organizacje zajęć terapeutycznych w plenerze, na których nasi podopieczni mogą realizować się artystycznie. Jesteśmy dumni, że nasi uczestnicy Krzysztof Szłapka i Dariusz Mucha zdobyli kolejną prestiżową nagrodę dla naszego ośrodka. Dziękuję serdecznie terapeutom panu Szymonowi Jasińskiemu i pani Jolancie Brodaczewskiej za ich nieoceniony wkład w rozwój zainteresowań naszych podopiecznych – informuje Magdalena Procajło, prezes stowarzyszenia. Nagrodzona fotografia powstała podczas zajęć organizowanych w ramach Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu.

ŚDS w Raciborzu mieści się przy ul. Grzonki 1 i prowadzony jest przez Stowarzyszenie Dom w Raciborzu jako zadanie rządowe zlecane przez Powiat Raciborski i przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

fot. Stowarzyszenie Dom
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj