Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Rybnickiej

droga raciborz pszczyna
Trwa budowa raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna

Zmiany polegają m.in. na wprowadzeniu docelowej organizacji ruchu na rondzie.

9 listopada zmieniona zostanie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Rybnickiej w Raciborzu.

- reklama -

Zmiany polegają na: wprowadzeniu docelowej organizacji ruchu na rondzie, udrożnieniu przejazdu ul. Rybnicką w obu kierunkach – możliwe są czasowe zawężenia jednej jezdni na wysokości dawnego wlotu ul. Cieszyńskiej oraz likwidacji przewiązki między jezdniami na ul. Piaskowej z możliwością czasowego zawężenia jednego pasa na każdym z kierunków na odcinku prowadzonych prac. Prace te będą wykonywane do dnia 19 listopada.

W dalszym ciągu wjazd na obwodnicę będzie niemożliwy.

Droga regionalna Racibórz – Pszczyna połączy DK45 w gminie Rudnik z autostradą A1 w Rybniku i DK1 w Pszczynie. Powstająca w Raciborzu obwodnica stanowi nowy przebieg DW935. W ramach inwestycji powstaje nowa droga klasy głównej ruchu przyspieszonego o łącznej długości 7,8 km. Na odcinku od Rudnika do węzła z ul. Gliwicką droga jest jednojezdniowa, a na odcinku od ul. Gliwickiej do Rybnickiej są dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ponadto wykonawca zbudował nowy most nad Odrą oraz wiadukt nad linią kolejową relacji Chałupki – Kędzierzyn–Koźle.

Budowa raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna pochłonie 296 106 050 zł, z czego 146 mln pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Łączna wartość projektu to 433 700 000 zł. Droga ma zostać oddana do użytku w lutym 2022 r.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here