Racibórz będzie współpracować z Jastrzębskim Węglem [ZDJĘCIA]

raciborz jastrzebski wegiel
Racibórz będzie współpracować z Jastrzębskim Węglem

W ramach współpracy Jastrzębski Węgiel ma udzielić wsparcia merytorycznego w zakresie procesu szkolenia dzieci i młodzieży w piłce siatkowej i udostępni swoją wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

10 grudnia prezydent Raciborza Dariusz Polowy i prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol podpisali list intencyjny w sprawie szkolenia młodzieży.

- reklama -

Pierwszy Centralny Akademicki Ośrodek Sportowy ma powstać z inicjatywy prezesa zarządu dwukrotnego mistrza Polski w siatkówce Adama Gorola. Projekt powstaje w ramach Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, która to jest jedną z najlepszych w kraju. Inicjatywa ma pomóc młodym siatkarzom rozwijać swoje umiejętności i pogodzić rozwój sportowy z nauką.

10 grudnia podpisywano porozumienia z uczelniami, w tym PWSZ w Raciborzu, oraz niektórymi gminami, wśród których Racibórz ma odgrywać kluczową rolę.

W ramach współpracy Jastrzębski Węgiel ma udzielić wsparcia merytorycznego w zakresie procesu szkolenia dzieci i młodzieży w piłce siatkowej i udostępni swoją wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Miasto wraz z klubem podejmie się tworzenia wspólnych projektów szkoleniowych, w tym utworzenia drużyny, której celem ma być dojście nawet do II czy I ligi.

Podczas spotkania prezydenta Polowego z prezesem Gorolem ustalono również, że już w przyszłym roku Jastrzębski Węgiel zorganizuje w Raciborzu turniej siatkarski, w którym udział wezmą czołowe polskie drużyny.

– To z całą pewnością sukces dla sportu w Raciborzu, że podjęliśmy współpracę z najlepszym klubem siatkarskim w Polsce, a jednocześnie jednym z najlepszych na świecie – podkreśla Dariusz Polowy. – Siatkówka w Raciborzu ma głęboko zakorzenione tradycje i wciąż jest jednym z najpopularniejszych w mieście sportów. Tym samym zarówno ja, jak i prezes Adam Gorol dostrzegliśmy potencjał i wspólne pole do współpracy. W sporcie współpraca z najlepszymi to sposób, aby osiągać dobre wyniki i nieustannie się rozwijać. Widzimy to już na przykładzie Unii, gdzie po podpisaniu umowy z Rakowem Częstochową kadra szkoleniowa wciąż doskonali swoje kompetencje, co już zaprocentowało w wynikach sportowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie z siatkówką w Raciborzu i nasi siatkarze dostarczą nam wiele pozytywnych sportowych emocji – mówi prezydent.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here