„Choinka dla życia”, czyli drzewko za krew w RCKiK w Raciborzu [ZDJĘCIA]

rckik raciborz choinki lasy
"Choinka dla życia" w Raciborzu

Każde oddanie krwi lub jej składników zostało wynagrodzone podarunkiem od Lasów Państwowych w postaci drzewek świątecznych.

Lasy Państwowe i Narodowe Centrum Krwi przygotowały z okazji Świąt Bożego Narodzenia wyjątkowe podziękowanie dla Honorowych Dawców Krwi. Dziś, 16 grudnia, każdy dawca, który oddaje krew lub jej składniki, otrzymuje choinkę w ramach akcji „Choinka dla życia”. Znaczenie wydarzenia spotkało się z poparciem Michała Wosia, sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, który w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu objął je patronatem honorowym.

- reklama -

Drzewka świąteczne można odbierać po donacji w siedzibie RCKiK w Raciborzu i w terenowych oddziałach: w Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim i Rybniku.

Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko propagowanie honorowego krwiodawstwa, ale przede wszystkim uznanie i docenienie wkładu Honorowych Dawców Krwi w ratowanie ludzkiego życia. Jak podkreśla RCKiK, dawcy jak zwykle nie zawiedli i bardzo licznie zgłosili się do placówki w Raciborzu, by podzielić się najcenniejszym z darów ratującym życie. Tylko do godz. 11:00 rozdano 250 drzewek.

Katarzyna Przypadło
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj