Świąteczne akcje charytatywne Zakładu Karnego w Raciborzu [ZDJĘCIA]

zaklad karny raciborz
Świąteczne akcje charytatywne Zakładu Karnego w Raciborzu

Z uzyskanych środków przygotowano paczki świąteczne, które przekazano podopiecznym Stowarzyszenia Pomocna Dłoń z Raciborza oraz Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Zopowach.

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Raciborzu przekazali świąteczne paczki dla dzieci. – Dobroczynność jest naszą tradycją, ponieważ regularnie wspieramy potrzebujących. W okresie Bożego Narodzenia pomoc na rzecz społeczności lokalnej jest szczególnie ważna. Dlatego w tym roku przygotowaliśmy dwa przedsięwzięcia powstałe z inicjatywy funkcjonariuszy i pracowników tutejszej jednostki penitencjarnej oraz przedstawicieli Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników służby Więziennej – informuje mjr Tomasz Brzozowski, rzecznik prasowy ZK.

- reklama -

Z uzyskanych środków przygotowano paczki świąteczne, które przekazano podopiecznym Stowarzyszenia Pomocna Dłoń z Raciborza oraz Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Zopowach. Dzięki zbiórce funduszy do rąk najmłodszych trafiło kilkadziesiąt paczek z prezentami. – W dzisiejszych czasach niezwykle ważne są dobroczynne gesty, a szczególnie te, które wywołują uśmiech u dzieci – podsumowuje akcję ppłk Maciej Konior, dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu.

fot. mjr Tomasz Brzozowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here