Holka Polka w podróży: Morawska wigilia [WIDEO]

Holka Polka w podróży: Morawska wigilia

Świąteczny odcinek to powrót do korzeni. Pojawiają się dania, które były nieodłączną częścią wieczerzy wigilijnej autochtonicznych rodzin zamieszkujących pogranicze śląsko-morawskie, nie zabrakło też morawskiego kolędowania.

Ukazał się kolejny odcinek z cyklu „Holka Polka w podróży/Holka Polka na cestě”. Jak podkreśla MOK Krzanowice, jest to odcinek wyjątkowy – i nie dlatego, że świąteczny. Ten odcinek nie powstałby gdyby nie zaangażowanie niesamowitych pań: dr Marceli Szymańskiej, Anny Hajduczek-Kudeli, Marii Hajduczek, Agaty Szwerlak oraz uczennic Zespołu Szkół w Krzanowicach, które do śpiewania przygotowała Agnieszka Kawulok.

- reklama -

– W tym odcinku wracamy do korzeni. Wracamy do dań, które były nieodłączną częścią wieczerzy wigilijnej autochtonicznych rodzin zamieszkujących pogranicze śląsko-morawskie. Przygotujemy maczkę, puczki i oczywiście rybę. Nie zabraknie też morawskiego kolędowania w wykonaniu uczennic z Zespołu Szkół w Krzanowicach ubranych w tradycyjny, odświętny strój chłopski – zachęca do oglądania MOK.

Projekt jest realizowany przez MOK w Krzanowicach i Sdružení obci Hlučinska, a jego celem jest zaprezentowanie atrakcji polsko-czeskiego pogranicza.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here