Pijani kierowcy zatrzymani przez raciborskich policjantów. Rekordzista miał ponad 3 promile

policja
Policja

32-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który został zatrzymany w Kuźni Raciborskiej, to jeden z trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend.

W miniony weekend raciborscy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista został zatrzymany 24 grudnia ok. godz. 21:20 w Kuźni Raciborskiej na ul. Drzymały, kiedy kierował samochodem marki citroen. To 32-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który w organizmie miał ponad trzy promile alkoholu. O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd.

- reklama -

W związku z powyższym policjanci ponownie apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu – samochodu, roweru, motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego, ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – apeluje raciborska policja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here