Osadzeni z ZK w Raciborzu pomogli rodzinie z Krzanowic

zk raciborz
Fot. ZK Racibórz

Prace trwały kilka tygodni i wymagały wiele zaangażowania ze strony osadzonych. Jak podkreślają funkcjonariusze, osadzeni chętnie angażują się w tego typu działania.

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Raciborzu zaangażowali osadzonych do pomocy rodzinie w Krzanowicach. Jest to kolejne przedsięwzięcie raciborskiej jednostki penitencjarnej zrealizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły i Urzędem Miejskim w Krzanowicach.

- reklama -

– Dzięki naszemu zaangażowaniu osadzeni wykonali generalny remont jednego z pomieszczeń mieszkalnych potrzebującej rodziny. Prace trwały kilka tygodni i wymagały wiele zaangażowania ze strony osadzonych. Warto zwrócić uwagę, że osadzeni chętnie angażują się w tego typu działania – podkreśla mjr Tomasz Brzozowski, rzecznik prasowy ZK Racibórz. – Zaangażowanie osób pozbawionych wolności w pracę na rzecz społeczności lokalnej to jeden z najważniejszych środków oddziaływań penitencjarnych. Wolontariat przynosi bardzo dobre efekty wychowawcze ponieważ rozbudza wartości i empatię. Daje satysfakcję z dobrze wykonanej pracy i buduje poczucie własnej wartości. Pozwala odkrywać w sobie wartościowego człowieka – tłumaczy.

– Niezwykle ważny jest aspekt wychowawczy tej inicjatywy. Angażując osadzonych do wymiernej pomocy, uwrażliwiamy ich na potrzeby konkretnych ludzi. A to buduje więź i poczucie odpowiedzialności za potrzebujących. Pomagając innym, tak naprawdę pomagasz sobie – tego uczymy osadzonych – podsumowuje ppłk Maciej Konior, dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu.

– Najlepszą rekomendacją dla tego typu działalności jest po prostu radość rodziny, która dzięki naszej pomocy może korzystać ze świeżo odnowionego pomieszczenia – mówi mjr Tomasz Brzozowski.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj