
W rejestrach bezrobotnych na koniec roku było o 150,8 tys. mniej bezrobotnych niż przed rokiem.
Po raz pierwszy od 1990 r. poziom bezrobocia w końcu grudnia był niższy niż w listopadzie. Na koniec roku w rejestrach urzędów pracy znajdowało się 895,7 tys. osób. Najmniej zarejestrowanych bezrobotnych było w województwie wielkopolskim – 3%, najwięcej w warmińsko-mazurskim – 8,6%. W województwie śląskim poziom ten wynosił 4,2%.
Według wstępnych danych w grudniu 2021 r. pracodawcy zgłosili do urzędów pracy prawie 96 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To co prawda o 15,5% mniej niż w listopadzie 2021 r., ale o 18,1% więcej niż w grudniu 2020 r.




![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)


![Łamator Racibórz z medalami mistrzostw Polski K-1 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz.jpg)




![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











