Większość przedsiębiorców przeciwko weryfikacji paszportów covidowych

koronawirus paszport
Fot. freepik.com

– Do pracodawcy należy obowiązek zapewnienia bezpiecznych warunków pracy swoim pracownikom, jednak każdy pracodawca powinien móc określać te zasady indywidualnie w sposób adekwatny do specyfiki zakładu pracy – tłumaczy Franciszek Podlacha.

Polskie Towarzystwo Gospodarcze zapytało właścicieli i zarządzających firmami zrzeszonych w stowarzyszeniu o ich zdanie na temat obowiązku udostępniania przez pracowników informacji o przyjętych szczepieniach. 69% opowiedziało się przeciwko wprowadzeniu tej regulacji, popiera ją 26% ankietowanych, natomiast 5% nie ma zdania na ten temat. Wykonanie testu diagnostycznego popiera 32% pytanych, natomiast 63% jest przeciw.

- reklama -

Jak podkreśla Franciszek Podlacha, dyrektor operacyjny PTG, postulaty wprowadzenia przymusu szczepionkowego, grożenia bezpłatnymi urlopami lub wprowadzenie innych form restrykcji budzi niepokój pracowników. – To, czego oczekują w tym trudnym czasie, to przede wszystkim stabilizacja w miejscu pracy, świadomość, że osoba chora może pójść na zwolnienie lekarskie i nie obawiać się zmian, które zajdą pod jej nieobecność. Obowiązkiem każdego przełożonego jest troska o zdrowie swoich pracowników, jednak przymus nie jest najlepszym rozwiązaniem do jego osiągnięcia – tłumaczy.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here