Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Będzie kolejny lockdown?

koronawirus maska
Zdjęcie poglądowe. Fot. unsplash.com

– Nie ma w tej chwili dyskusji o jakichkolwiek dalej idących obostrzeniach – powiedział Jacek Sasin. Czas odbywania kwarantanny dla osób narażonych na zakażenie będzie krótszy.

Już za 45% nowych zakażeń koronawirusem w Polsce wariant Omikron, który jest najbardziej zaraźliwy ze wszystkich dotychczas poznanych mutacji. Czy w związku z przewidywanymi dużymi wzrostami zakażeń rząd zakłada lockdown?

- reklama -

– Nie ma w tej chwili żadnych decyzji, a nawet żadnych dyskusji o tym, żeby wrócić do takich drastycznych rozwiązań, jakie znamy z przeszłości, czyli zamknięcia gospodarki – podkreślił wicepremier Jacek Sasin.

Dziś weszło w życie rozporządzenie skracające z dziesięciu do siedmiu dni czas odbywania kwarantanny dla osób narażonych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Chodzi o te osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną, ale same nie mają objawów. – Jeżeli będzie 40-60 tys. zakażeń, nakładanie izolacji i kwarantann na długie dni tak naprawdę doprowadziłoby do lockdownu w gospodarce, bo ludzie nie byliby obecni w pracy. Stąd jest ta decyzja o skróconej kwarantannie – wyjaśnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj