Zagraniczny inwestor zainteresowany kupnem akcji Rafako

rafako sa raciborz
Rafako S.A.

Inwestor, którego nazwy nie podano, stawia wiele warunków, od których zależą losy ewentualnej transakcji.

Rafako otrzymało od międzynarodowego inwestora warunkową ofertę dotyczącą nabycia 42 466 000 akcji należących obecnie do PBG i Multaros Trading Company Limited. PBG przeanalizuje ją i po dokonaniu oceny podejmie decyzję o przystąpieniu do negocjacji z inwestorem.

- reklama -

Jednym z warunków, od których zależą losy ewentualnej transakcji, jest ponowna synchronizacja bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III na parametry nadkrytyczne przez Rafako. Kolejnym jest dokonanie rozliczeń finansowych lub zawarcie przez Rafako z Gaz Systemem porozumienia, na podstawie którego dokonane zostaną rozliczenia dotyczące projektów gazociągu Goleniów-Płoty oraz tłocznia Kędzierzyn-Koźle. Następnym wymogiem jest zawarcie przez Rafako z JSW Koks aneksu do projektu „Budowa bloku energetycznego opalanego gazem koksowniczym” w Koksowni Radlin.

Wśród wymogów znalazły się też m.in. dokonanie rozliczeń finansowych lub zawarcie porozumienia przez Rafako z PGE GIEK, refinansowanie lub uzgodnienie warunków dalszego finansowania działalności Rafako i jego grupy kapitałowej przez instytucje finansujące jego grupę kapitałową, przeprowadzenie przez inwestora badania due diligence prawnego i podatkowego Rafako czy powołanie jednego członka rady nadzorczej Rafako wskazanego przez inwestora w terminie wskazanym przez inwestora.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj