
Na pierwszym miejscu znalazła się Holandia, wysoko pod względem równowagi między życiem zawodowym i prywatnym uplasowały się też kraje skandynawskie.
By dowiedzieć się, w jakim kraju panuje najlepsza równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, przeanalizowano średnią stawkę godzinową, średnią liczbę godzin przepracowanych w tygodniu, minimalną liczbę dni urlopu w ciągu roku i wyniki zadowolenia według World Population Review w różnych państwach na całym świecie.
Na pierwszym miejscu znalazła się Holandia. Holenderki pracują średnio 25 godzin tygodniowo, Holendrzy – 34 godziny. Średnia płaca za godzinę okazała się równowartością 28 funtów, a kraj osiągnął wynik zadowolenia na poziomie 7,46.
Wysoko pod względem równowagi między życiem zawodowym i prywatnym uplasowały się kraje skandynawskie, z Danią i Norwegią odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Na samym dole indeksu znalazła się Kolumbia.




![Stacja Młodych: Filmowe emocje i planszówki na start wakacji [ZDJĘCIA] Stacja Młodych: Filmowe emocje i planszówki na start wakacji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/stacja-mlodych-lato-wakacje.jpg)



![Raciborzanie zwiedzili Sandomierz i Kazimierz Dolny [ZDJĘCIA] Raciborzanie zwiedzili Sandomierz i Kazimierz Dolny](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pttk-raciborz-1-1.jpg)



![Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck.jpg)
![Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii” [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła dzieci do świata „Opowieści z Narnii”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka.jpg)

![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





.jpg)

