Bezpłatne zajęcia języka polskiego dla Ukrainek w Radlinie

nauka pisanie
Fot. freepik.com

Wstępnie zajęcia będą odbywały się w godzinach popołudniowych w Branżowej Szkole I stopnia w Radlinie. Tam zostanie też uruchomiony punkt pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

W akcję pomocy obywatelom Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do ucieczki z własnego kraju wskutek rosyjskiej agresji, włącza się oświata Powiatu Wodzisławskiego. Szkoły organizują zbiórki najpotrzebniejszych artykułów. Wszystkie zbiórki odbywają się w porozumieniu z Caritasem, którego działania na terenie powiatu koordynuje szef wodzisławskiego ośrodka Caritas Andrzej Pałka.

- reklama -

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z nauczycielami języka polskiego z powiatowych szkół planują też organizację bezpłatnych zajęć z języka polskiego dla Ukrainek. Nauka języka pomoże obywatelkom Ukrainy w funkcjonowaniu na terenie Polski, poprawi komunikatywność, pomoże w załatwianiu wszelkich spraw związanych np. z ulokowaniem dzieci w przedszkolu lub szkole. Wstępnie zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach 15-osobowych (w zależności od liczby chętnych) w godzinach popołudniowych w Branżowej Szkole I stopnia w Radlinie. Poprowadzą je konsultanci PODN oraz nauczyciele języka polskiego zatrudnieni w powiatowych szkołach ponadpodstawowych. Szczegóły na temat możliwości zapisywania się na zajęcia oraz propozycja harmonogramu pojawi się w najbliższym czasie.

W Branżowej Szkole I stopnia w Radlinie zostanie też uruchomiony punkt pomocy psychologiczno-pedagogicznej, gdzie będą mogły zgłosić się osoby potrzebujące wsparcia. Porad będą udzielać oddelegowani pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim we wtorki w godz. 14:00-16:00 oraz piątki w godz. 10:00-12:00. Ta inicjatywa rozpocznie się od wtorku 8 marca.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj