Raciborski Fundusz Lokalny zbiera pieniądze dla uchodźców

ukraina
Fot. unsplash.com

– Tysiące obywateli tego kraju muszą szukać w naszym kraju bezpiecznego miejsca. Nie wszyscy z nich mają środki do zaspokojenia podstawowych potrzeb i skazani są na życzliwość ludzi dobrej woli – pisze Andrzej Markowiak.

Raciborski Fundusz Lokalny, realizując swoją statutową misję pomocy potrzebującym, prowadzi zbiórkę pieniężną dla solidarnego wsparcia uciekinierów z Ukrainy. Wszystkie zebrane środki przekazane będą na wsparcie dla osób potrzebujących – we współpracy z samorządem, wiarygodnymi instytucjami i organizacjami niosącymi pomoc.

- reklama -

– Nasz sąsiad – Ukraina – padł ofiarą brutalnej agresji ze strony Rosji i Białorusi. Tysiące obywateli tego kraju – kobiet i dzieci – muszą szukać w naszym kraju bezpiecznego miejsca. Nie wszyscy z nich mają środki do zaspokojenia podstawowych potrzeb i skazani są na życzliwość ludzi dobrej woli. Nie mamy możliwości osobiście stanąć u boku ukraińskich żołnierzy, ale możemy wspomagać członków ich rodzin i bliskich, którzy przybyli do nas w trosce o swoje bezpieczeństwo i w wielu wypadkach zdani są na naszą pomoc – pisze Andrzej Markowiak.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj