Otwarcie żłobka miejskiego na Ostrogu [ZDJĘCIA]

zlobek miejski raciborz
Otwarcie żłobka miejskiego na Ostrogu

Placówka jest nowoczesna, wyposażona w sprzęty i pomoce dydaktyczne wspierające rozwój dzieci. Uczęszczać będzie do niej 110 maluchów.

25 marca uroczyście otwarto miejski żłobek przy ul. Bielskiej w Raciborzu. Swoją działalność placówka w pełnym zakresie świadczonych usług rozpocznie 1 kwietnia. Będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 5:30-16:30. Uczęszczać będzie do niej 110 dzieci.

- reklama -

– Zadanie zostało zrealizowane zgodnie z planem, bez kompromisów w kwestii jakości i bezpieczeństwa. To budynek wybudowany i wykonany w najlepszej dostępnej technologii zgodnie z najwyższymi standardami. To Rolls Royce wśród miejskich placówek opiekuńczych i oświatowych – mówił podczas otwarcia naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krzysztof Żychski.

Placówka jest nowoczesna, wyposażona w sprzęty i pomoce dydaktyczne wspierające rozwój dzieci. Przystosowana jest także do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Posiada profesjonalną kuchnię, w której na bieżąco będą przygotowywane posiłki odpowiednio dobierane przez dietetyka. Dzieci będą także pod opieką psychologa i logopedy. W obiekcie znajdują się sale dla czterech oddziałów – każda ma 80 m² powierzchni i przynależny sobie taras. Pomieszczenia są klimatyzowane, posiadają ogrzewanie podłogowe. Budynek wyposażony jest w panele fotowoltaiczne i zbudowany tak, by samobilansował się energetycznie.

Wartość inwestycji to 4,3 mln zł, z czego 3,3 mln zł stanowi dofinansowanie z programu Maluch+. Wykonawcą jest raciborska firma Borbud. Placówka uzupełni ofertę żłobka mieszczącego się przy ul. Słonecznej.

Po krótkich przemówieniach, poświęceniu obiektu przez ks. Jerzego Hetmańczyka, a także rozwiązaniu wstęgi rozpoczęły się dni otwarte. Dzieci i rodzice mieli okazję wejść do swoich sal i poznać personel żłobka. Był też okolicznościowy tort i dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Dni otwarte dla wszystkich zainteresowanych odbędą się sobotę w godz. 9:00 -17:00.

fot. Żłobek w Raciborzu, UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj